Bestyrelsen

Bestyrelsen

Formand

Børge Tamsmark

Mobil: 25 86 92 74

Email: formand@blaerekraeftforeningen.dk

Bestyrelsen

Næstformand

Jess Steen Hansen

Mobil: 40 79 54 73

Email: jess@blaerekraeftforeningen.dk

Bestyrelsen

Kasserer

Jan Holm

Mobil: 22 35 91 85

Email: jan@blaerekraeftforeningen.dk 

Bestyrelsen

Bestyrelsesmedlem

Frank Reinhold 

Mobil: 21 49 71 86

Email: frank@blaerekraeftforeningen.dk

Bestyrelsen

Bestyrelsesmedlem

Ole Busk-Jepsen

Mobil: 40 36 33 11

Email: ole@blaerekraeftforeningen.dk 

Bestyrelsen

Bestyrelsesmedlem

Lissy Würtz

Mobil: 86 82 71 80

Email: lissy@blaerekraeftforeningen.dk 

Bestyrelsen

Bestyrelsesmedlem

Leo Hansen

Mobil: 21 49 29 37

Email: leo@blaerekraeftforeningen.dk 

Bestyrelsen

Bestyrelsesmedlem

Lis Møller 

Mobil: 23 74 84 90

Email: lis@blaerekraeftforeningen.dk 

Bestyrelsen

Bestyrelsesmedlem

Per Møller 

Mobil: 53 61 12 49

Email: per@blaerekraeftforeningen.dk 

 
Besøg cancer.dk

 

Du kan læse dybdegående og opdateret information om blærekræft, behandling og statistik på Kræftens Bekæmpelses hjemmeside.


Læs om blærekræft på cancer.dk

 

Besøg cancer.dk