KIU - kontaktpersoner

KIU-kontaktpersoner kan enten selv hjælpe dig eller henvise dig videre til en, som kan.

Når man får konstateret kræft, opdager man hurtigt, at man har et stort behov for information, støtte og hjælp.

Familie, venner, kolleger og de professionelle kan give meget, men det er vores erfaring, at det er vigtigt at tale med andre, der har været i samme situation som én selv.

Du er meget velkommen til at henvende dig til én af vore kontaktpersoner, som enten selv kan hjælpe dig eller henvise dig videre.

LIVMODERHALSKRÆFT

Lene Middelhede
Rosenvænget 5A
8722 Hedensted
Tlf. 51 70 87 83
middelhede@hafnet.dk

Rita Andersen
Julivej 7
6705 Esbjerg Ø
Tlf. 75160066/20813839
gertpetersenandrup@hotmail.com

Annette Nybo Holgersen
Ådalsvænget 23
6800 Varde
Tlf. 75225748/27393908
anette.holgersen@gmail.com

Grethe Kirkegaard
Skovmindevej 3
2840 Holte
Tlf. 45 42 43 10 / 60 13 43 10
grethekirkegaard@hotmail.com

Heidi Andreassen
Værmlandsvej 1
3700 Rønne
Tlf. 56 95 19 71
heidi_d_a@hotmail.com

LIVMODERKRÆFT

Lotte Baun
Bullerupvej 86
5240 Odense NØ
Tlf. 27 25 52 27
baunll@vip.cybercity.dk

Marianne Nielsen
T.H. Jensensvej 9, Øster-Snede
8723 Løsning
Tlf. 22 79 53 14
marianne@hafnet.dk

Anna-Lise Christiansen
Lyngklitten 5, Bønnerupstrand
8585 Glesborg
Tlf. 23420194
lis.chr@nrdn.dk

ÆGGESTOKKRÆFT

Dorte Blou
Krogholmen 7
2840 Holte
Tlf. 45 42 15 75
dorte@blou.dk

Frija Cupas
Kajerød Have 7
3460 Birkerød
Tlf. 29 26 53 73
frija@cupas.dk

Helle Nørup
Kongshvilebakken 7
2800 Kongens Lyngby
Mobil: 20 32 80 20
hellenoerup@hotmail.com

Lisbeth Rasmussen
Struervej 101
7500 Holstebro
Tlf. 60 79 91 89
r_lisb@yahoo.dk

TRAKELEKTOMI OPEREREDE

Stine Bengtsson
Tlf. 51 92 63 48
Trakelektomi@gmail.com

Susan Lindsted Madsen
Solparken 12
3320 Skævinge
Tlf. 20 43 63 23
susanlindsted@hotmail.com

Martina Madsen Christensen
Slotsgrunden 1d
6430 Nordborg
Tlf. 31 16 37 98
martina.c.siemer@gmail.com

HYSTEREKTOMI OPEREREDE

Susanne Blaabjerg
Løgstørgade 35, 4. tv
2100 København Ø
Tlf. 22 79 36 36
susanneblaabjerg@hotmail.com

VULVACANCER

Henriette Høegh
Gillesager 24
2605 Brøndby
Tlf. 42 24 17 80
hoeg63@gmail.com

Unge kvinder se her!

Livmoderhalskræft er en sygdom, som rammer mange unge kvinder.

Er du ung, har du fået livmoderhalskræft og ønsker du at tale med en, som har været i samme situation, så kontakt:

Susanne Blaabjerg
Løgstørgade 35, 4. tv
2100 København Ø
Tlf. 22 79 36 36
frk.blaabjerg@os.dk

Martina Madsen Christensen
Slotsgrunden 1d
6430 Nordborg
Tlf. 31 16 37 98
martina.christensen@siemens.com

 
Tilbud om oplæg

KIU tilbyder at komme og fortælle om foreningen på gynækologiske afdelinger, rådgivninger, sygehuse, møder eller ved andre arrangementer, hvor man måtte ønske det.

Henvendelse til en af vore kontaktpersoner eller til formanden.