Spring navigation over

Mandeklubben besøger Vestens Mikrobryggeri

Vestens Mikrobryggeri er kendt for produkter af højeste kvalitet - kom med og oplev ægte passion i Janderup, Vestjylland.

Vi besøger Vestens Mikrobryggeri, som ligger i Janderup ved den jyske vestkyst. Der håndbrygges med råvarer af højeste kvalitet, og bryggeriet startede i 2021 med at blive kendt på sin Wild Apple kombucha, men i dag brygger de også hyldeblomst bobler, æblecider, ginger beer øl og tonic. Læs mere på www.vestensmikrobryggeri.dk.  

Bryggeriet vil være vært ved kaffe, og der vil være mulighed for køb af produkter. 

Tilmeldingsfrist søndag den 31. aug. på klubbens Facebookside eller til Palle på tlf.  30333187. Oplys, om du er interesseret i samkørsel fra Kræftrådgivningen, eller om du selv finder til Janderup. Adressen er Vr. Kærupvej 37, 6851 Janderup. Du kan også tilmelde dig via Tilmeld-knappen herunder.

Om mandeklubben i Kræftrådgivningen i Esbjerg:

I Kræftrådgivningen i Esbjerg har en gruppe mænd etableret en mandeklub for dig, der har eller tidligere har haft kræft. Det primære fokus er samvær, og vi er en selvkørende gruppe, hvor tovholderne er frivillige mænd. Vi tager på mindre udflugter, arrangerer fisketure, bowling m.m. og ind imellem lytter vi til et oplæg, der har relation til vores helbred, og får snakket nogle emner igennem fra mandesynspunktet.